Aktualności
31.12.2015
Wprowadzenie znaczników mikrodanych
6.11.2015
Fanpage na Facebook'u
26.7.2015
Święto Czosnku w Prandocinie
Dzisiaj (26 lipca) odbywa się VIII Święto Czosnku w Prandocinie w Gminie Słomniki (na północ od Krakowa). Impreza zaczyna się od godziny 16.40 na boisku LKS Juvenia Prandocin Podobno dzisiaj ma nie padać, więc serdecznie zapraszamy do aromatycznego świętowania.
19.6.2015
Drukowanie artykułów i optymalizacja na urządzenia mobilne
Strony na wortalu zostały zoptymalizowane pod względem drukowalności artykułów. Od teraz drukowane artykuły nie mają widocznych nagłówków, a także bocznych paneli. Ponadto wdrożona została modyfikacja wyświetlania strony na urządzeniach mobilnych, jednak nadal jest ona w fazie testów. W razie problemów i sugestii prosimy kontaktować się pod adresem iogrodyMAŁPAtlen.pl
6.6.2015
Spacery Przyrodnicze
Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zaprasza mieszkańców Krakowa oraz jego okolic do uczestniczenia w VI edycji „spacerów przyrodniczych” organizowanych na terenie miasta Krakowa i okolic, które będą się odbywać w okresie czerwiec – wrzesień 2015 według poniższego harmonogramu:
1. Łąki Nowohuckie (20.06.2015 r.)
2. Zalew Bagry i Staw Płaszowski (21.06.2015 r.)
3. Kompleks Łąk w Kostrzu (27.06.2015 r.)
4. Rezerwat Przyrody Skołczanka i Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy (28.06.2015 r.)
5. Krakowskie Krzemionki, Kamieniołom Liban, Kopiec Krakusa (22.08.2015 r.)
6. Dolina Wilgi (23.08.2015 r.)
7. Zalew Zakrzówek i miejski odcinek Wisły (29.08.2015 r.)
8. Użytek ekologiczny „Dolina Prądnika” (30.08.2015 r.)
9. Kopiec Wandy i Lasek Mogilski (5.09.2015 r.)
10. Rezerwat Bonarka wraz ze stawami przy stacji PKP Bonarka (6.09.2015 r.)
Podczas tegorocznej edycji odbędzie się 20 flisów galarem po Wiśle połączonych z krótkim spacerem po Przegorzałach. Flisy odbywać się będą w każdy weekend w dwóch turach (godz. 11 i godz. 14) w terminie od 4.07.2015 – 2.08.2015. W związku z ograniczoną ilością miejsc na galarze, prowadzone będą zapisy. O zakwalifikowaniu się na flis decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy dokonać poprzez mail: frgp.biuro@gmail.com podając imię nazwisko, numer telefonu, termin oraz godzinę flisu. Osoba zakwalifikowana na flis będzie powiadomiona mailowo.
Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne. Dokładne godziny i miejsca spotkań oraz wszystkie inne informacje dotyczące spacerów oraz flisów znajdują się na stronie internetowej Fundacji: www.frgp.pl.
28.3.2015
Giełda Agroturystyczna i Targi Ogrodnicze w Krakowie
Od 25 do 26 kwietnia Uniwersytet Rolniczy organizuje Giełdę Agroturystyczną oraz Targi Ogrodnicze na terenie campusu (Al. 29 Listopada 54). Podczas tej imprezy można będzie zobaczyć produkty oferowane przez firmy głównie z branży ogrodniczej i rolniczej oraz brać udział w wielu atrakcyjnych zajęciach, w których mogą uczestniczyć również dzieci. Współorganizatorzy XVIII Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej: Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza , Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne i Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Wstęp wolny.
17.3.2015
Ludzie na balkonach klęli i płakali
Artykuł o likwidacji zieleńca w Rybniku na ulicy Raciborskiej, na której znajdowało się prawie 180 drzew. http://www.nowiny.pl/107249-ludzie-na-balkonach-kleli-i-plakali.html
25.1.2015
Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu
7.1.2015
Webinar - konstrukcje nośne z kostek słomy
Kostki słomy to produkty znane w każdym gospodarstwie rolnym. Oprócz swojego standardowego użycia, coraz częściej znajdziemy je na placu budowy gdzie występują w roli nowoczesnego materiału budowlanego. Ich właściwości izolacyjne znane są dość dobrze całej społeczności budowniczych naturalnych, mniej rozpowszechniona jest wiedza o możliwości wznoszenia przegród konstrukcyjnych. Budynki dwukondygnacyjne w których ciężar dachu przenoszony jest przez otynkowane ściany to w Europie nic nowego. Webinar ten dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę lub nadążyć za najnowszymi możliwościami jakie są dzisiaj dostępne.
Zagadnienia, które poznasz w trakcie spotkania to :
- parametry techniczne kostki słomy, ocena, samodzielne poprawki
- badania dotyczące faktycznej nośności otynkowanych przegród z kostek słomy
- metody łączenia poszczególnych warstw
- metody montażu wiszącego wyposażenia
- krótka analiza przypadków budowy konstrukcji nośnych: kopuły, sklepienia oraz typowych ścian
- montaż stolarki
- wykorzystanie dużych kostek typu jumbo
- organizacja procesu budowy
- rozmowa z zaproszonymi gośćmi - Danem Jaguckim (inwestor), Barbarą Jones (wykonawca), Kubą Wihanem (architekt) - (obecność w trakcie potwierdzania)
Seminarium będzie rejestrowane i przesłane w postaci zapisu audio/wideo do wszystkich osób, które wybiorą bilet z donacją "dla fanów". Program webinarów w całości finansowany jest z darowizn.
miejsce: internetowe spotkanie w formule webinaru REJESTRACJA
Data: 10 stycznia, sobota
Godzina: 19.00 - 20.30
Odpłatność: dobrowolna donacja / wstęp wolny
Zapis wideo: tylko dla osób które wybiorą bilet "dla prawdziwych fanów"
21.10.2014
Green on Top, problemy realizacji zielonych dachów, 20-21.11, Kraków
W imieniu organizatorów Katedry Dendrologii i Architektury Krajobrazu zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej "Green on Top, problemy realizacji zielonych dachów". Konferencja będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu projektowania, zakładania i pielęgnacji zielonych dachów oraz platformą wymiany wiedzy, opinii i doświadczenia naukowców i praktyków.
Cele konferencji:
- przybliżenie polskich i europejskich uwarunkowań formalno-prawnych zakładania zielonych dachów,
- zaprezentowanie najnowszych wyników badań naukowych,
- przegląd stosowanych technologii,
- problemy związane z zakładaniem i pielęgnacją,
- prezentacja ciekawych realizacji.
Harmonogram:
- do 10 kwietnia 2014 r. - wczesne zgłoszenie udziału w konferencji, przesłanie streszczenia referatu lub posteru,
- do 10 maja 2014 r. - późne zgłoszenie udziału w konferencji, przesłanie streszczenia referatu lub posteru,
- do 10 czerwca 2014 r. - wniesienie opłaty konferencyjnej,
- do 30 maja 2014 r. - przesłanie decyzji Komitetu Naukowego o zakwalifikowaniu zgłoszenia do sesji i referatowej lub posterowej,
- do 24 października 2014 r. - wysłanie uczestnikom pełnego programu konferencji drogą e-mailową.
Formularz zgłoszeniowy na stronie Organizatora: www.zielen.ogr.ar.krakow.pl
29.8.2014
Zmiana specjalizacji
Nastąpiła zmiana i ujednolicenie specjalizacji strony internetowyogrod.xaa.pl wraz z podstronami na wortal. Zmiana dotyczy głównie regulaminu.
22.6.2014
Forum Internetowy Ogród
Na stronie nie ma wszystkich informacji, których państwo poszukujecie, dlatego możecie zadać wyjątkowe pytania na forum, na które każdy może odpowiedzieć. Zapraszamy na forum lub klikając w menu na pomarańczowy napis forum. Nie trzeba się rejestrować na forum, aby dodać odpowiedź lub zamieścić pytanie.
25.3.2014
III Targi Ogrodnicze na W. Ogrodniczym!
Serdecznie zapraszamy na III Targi Ogrodnicze, które odbędą się 10 i 11 maja, na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Aleja 29-go Listopada 54 - 'plakatówki'). Na targach ogrodniczych znajdzie się jak zwykle wiele atrakcji. Prezentowane będą produkty roślinne wielu gospodarstw ogrodniczych i firm związanych z ogrodnictwem. Podczas imprezy będzie można zwiedzić uczelnianą kolekcję roślin ozdobnych i użytkowych, a także szklarnię. Wejście na teren targów jest wolne od opłat.
25.11.2013
Tomasz Chyziński - Rowerem dookoła Świata
Jest Polakiem, który objechał spory kawałek Świata na rowerze. Człowiek z pasją, odwagą i niezwykła wytrwałością. Zapraszam do przeglądnięcia strony, z której dowiemy się jak przygotować się do podróży, a także znajdziemy motywację do wyznaczonych sobie celów.
25.8.2013
Prace konserwacyjne na serwerze
W związku z przeniesieniem strony na serwer ugu.pl dokonane zostały następujące zmiany:
-Poprawki językowe w treści, a także poprawa ogromnej liczby literówek.
-Rozdzielenie zdjęć na serwer picasa.
-Poprawiona semantyka kodu.
-Optymalizacja kodu - przyspieszenie przeglądania strony.
-Dodany został dział Wszystkie rośliny na stronie w głównym menu.
-Zmiana struktury organizacji strony.
-Drobne zmiany w regulaminie
Za powstałe problemy przepraszamy. Na bieżąco staramy się poprawiać treść i usuwać problemy. Poprawki są niezbędne, aby po wakacjach rozpocząć dalszą pracę nad rozwojem strony.
23.4.2013
Luz blues pub
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia lokalnego, bardzo klimatycznego pub'u na ulicy Majora 5a. Miła obsługa i atmosfera sprawią, że spotkanie ze znajomymi będzie wyjątkowe w tym miejscu. W pubie znajdziecie grę w rzutki, dobre wystrojenie wnętrza, a także kilka zabawek dla najmłodszych. Po prostu wpadnij i poczuj blues'a.
8.4.2013
Targi ogrodnicze na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego
13 oraz 14 kwietnia bieżącego roku odbędą się targi ogrodnicze na Wydziale Ogrodniczym na Alejach 29-go Listopada. Wejście na wspaniale przygotowane targi jest darmowe, a na odwiedzających czeka wiele atrakcji: konkursy, degustacje, pokaz aktualnych technologii wykorzystywanych w ogrodnictwie. Zachęcamy aby podczas weekendowego wiosennego rodzinnego spaceru wpaść na targi i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Więcej informacji uzyskasz klikając w obrazek.
31.12.2012
Szczęśliwego nowego roku 2013!
29.11.2012
Dołącz do naszego fanpage'a i otrzymuj najświeższe informacje z naszego portalu w wygodny sposób.
29.10.2012
Plantagia blog
Nawiązaliśmy współpracę z blogiem o tematyce prozdrowotnej - Plantagia. W pozytywny sposób zaznajomicie się z szeregiem roślin leczniczych i sposobami na zdrowe życie.
Wejdź i odmień swoje życie na lepsze !24.10.2012
Wyszukiwarka treści na naszej stronie
Drogi użytkowniku możesz teraz w łatwy sposób wyszukiwać treść na naszej stronie, wystarczy kliknąć w niebieski przycisk na prawym panelu.
Witamy na stronie głównej - trwa aktualizacja silnika.
28.08.2012
Startujemy z tworzeniem strony
Stare wpisy na głównej
24.1.2016
18.1.2016
9.1.2016
6.11.2015
6.11.2015
4.11.2015
27.3.2015
Wschodząca gwiazda roślin leczniczych, czyli Gwiazdnica pospolita Stelleria media (L.) Vill.
12.2.2015
Gospodarstwo ekologiczne Janówka w Maszkowie
1.12.2014
Grążel żółty Nuphar lutea (L.) Smith
13.4.2013
Niemczewscy szklarnia
Zdjęcia z wyjazdu do szklarni zakładu ogrodniczego Niemczewscy.
14.11.2012
Barwinek mniejszy - Vinca minor L.
24.10.2012
Babka lancetowata - Plantago lanceolata L.
12.10.2012
Mieczyk ogrodowy - Gladiolus hybridus
Mieczyki najlepiej uprawiać w drugim lub trzecim roku po oborniku. Bulwocebule sadzi się ręcznie "pod znacznik" lub maszynowo. Wiosną przed wysadzeniem należy zbronować pole i rozsypać 4 kg superfosfatu i soli potasowej na 100m^2. Nawozimy azotem pogłównie 3-4 tygodnie po sadzeniu.