O Internetowym Ogrodzie

Czym jest Internetowy Ogród

Internetowy Ogród jest wortalem, czyli zbiorem stron zawierających informacje związane z ogrodnictwem. Wortal powstał w 2012 roku i od tamtego czasu przeszedł ogrom modyfikacji. Na wortalu Internetowy Ogród znajduje się ponad 800 artykułów o roślinach wraz ze zdjęciami. Ponadto w skład wortalu wchodzą artykuły z wybranych tematów, porady ogrodnicze, przepisy kulinarne, tematyczne spisy roślin, wydarzenia ogrodnicze, multimedialne quizy, linki do ciekawych stron ogrodniczych, polsko-angielski słownik ogrodniczy.


Misja wortalu

Wortal powstał, aby dostarczyć w szybki i wygodny sposób informacje na temat wybranych zagadnień ogrodniczych. Na bieżąco uzupełniana jest treść wielu stron, aby zawarte na nich informacje były wiarygodne i wyczerpujące dany temat. Prace nad Internetowym Ogrodem zmierzają w kierunku umożliwiającym przedstawienie profesjonalnej wiedzy ogrodniczej w taki sposób, aby była dostępna dla szerszego grona osób, w tym spoza branży ogrodniczej.


Zalety wortalu

Wortal można bez problemu przeglądać na urządzeniach mobilnych: komórkach, tabletach, smartphone'ach i innych. Większość stron na wortalu dostosowana jest do starszych przeglądarek internetowych, pracujących w trybie tekstowym.

Treść na wortalu tworzona jest na podstawie dzieł książkowych, publikacji naukowych i popularnonaukowych, bądź z zaufanych stron o tematyce ogrodniczej, dzięki czemu treść ta jest wysokiej jakości. Źródła informacji zamieszczane są pod każdym artykułem. Zaraz po Wikipedii, propagujemy precyzyjne odwołanie do źródeł w tekście, w polskim internecie.

Menu :